مقالات

طراحی مینیمالیسم Blog

طراحی مینیمالیسم

طراحی مینیمالیسم

مینیمالیسم در طراحی تا حدودی در مدت زمان مشخصی صورت میگیرد ، و امروز به نظر می رسد این موضوع برای وب سایت ها ، پوسترها ، تبلیغات و آرم ها بیش از حد پر مشغله و ضروری است. برای کسانی که به این هنر جدید روی آورده اند ، مفهوم مینیمالیسم عمدتا مربوط به حذف کردن بیش از حد و استراتژیک قرار دادن عناصر باقی مانده است. نتیجه می تواند یک طراحی آرام و در عین حال قدرتمند باشد که برای ارسال پیام خود ساده باشد. شما می توانید مینیمالیسم را در تمام اشکال هنری، از معماری تا مد به طراحی لوگو پیدا کنید.

برای استفاده بیشتر از یک طراحی مینیمالیستی ، حتما از عناصر درست استفاده کنید. رنگ، طرح، فضای سفید، گرافیک و تایپوگرافی نقش مهمی در مینیمالیسم بازی می کنند. در ادامه ما به این اصول طراحی و نحوه ارتباط آنها با مینیمالیسم نگاه می کنیم.

 

انتخاب رنگ مینیمالیستی

در طراحی مینیمالیستی ، انتخاب رنگ استراتژیک است و مقدار رنگ مورد استفاده ، باید حداقل باشد. سیاه و سفید، خاکستری و سفید، قدرتمند ترین رنگ ها هستند و اجازه می دهند که تاثیر بیشتری بر روی مخاطب داشته باشند.

همه رنگها قابل قبول هستند اگر به درستی استفاده شوند؛ با این حال، رنگ ها با بزرگترین کنتراست به طور کلی با هم استفاده می شوند. بنابراین، بیشتر طراحان رنگ های اصلی و روشن را برای طراحی مینیمالیستی انتخاب می کنند.

 

طرح مینیمالیستی موثر

طرحی که در طراحی مینیمالیستی استفاده می شود بسیار چالش برانگیز است ، زیرا هر عنصری که در آن کار می کنید ، تاثیر گذار است. محتوایی برای وب سایت ها و طراحی پوستر استفاده می شود باید به گونه ای تنظیم شود که بیننده بتواند بدون نیاز به تفکر ، چیزی را پیدا کند. به عبارت دیگر، آن طرح باید منطقی باشد.

فضای سفید

فضای منفی در خدمت قدرت دادن به بیت های کوچک اطلاعاتی است که اطراف آن را احاطه کرده است. فضای خالی بزرگتر ، قدرت بیشتر جسم در آن به دست می آید. فضای منفی نیز برای ساخت یک گروه از عناصر و ایجاد تعادل است.

 

گرافیک

استفاده از تصاویر در مینیمالیسم بسیار عمدی است. طراحان گرافیکی تصاویر را برای اثربخشی انتخاب می کنند و در طراحی مینیمالیستی از آنها استفاده می کنند. یک تصویر موثرتر از یک پیام نوشته شده است. گرافیک باید به صرفه و استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد و باید با موضوع مرتبط باشد.

 

تایپوگرافی

تایپوگرافی در مینیمالیسم باید به همان اندازه استراتژیک باشد. در هر طرح از جمله مینیمالیسم، بیش از دو یا سه سبک فونت کافی نیست. بسیاری از طرح ها از یک فونت برای سرفصل ها استفاده می کنند، یکی برای بدن و دیگری یکی برای ناوبری در وب سایت ها یا برای هر متن .

 

مینیمالیسم در وب

در ده سال گذشته ، طراحی وب سایت مینیمالیستی کاملا مرسوم شده است. متأسفانه، برخی از طراحان این ایده را در مقابل مینیمالیسم اشتباه گرفته اند و صفحات وب را از محتوای محو می کنند که به سادگی قابل فهم نیستند. با این حال، در ریشه جنبش مینیمالیستی، طراحان بزرگ وب سایت های خیره کننده ای را ایجاد کرده اند که نه تنها زیبا هستند، بلکه می توانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند. در حالی که طراحی مینیمالیستی برای هر وب سایت عملی و غیرممکن نیست، وبسایت هایی که می توانند از آن استفاده کنند از مزایای ویژه ای برخوردار هستند.

نظرات
adminدرباره نویسنده
بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *