مقالات

چگونه یک برند خوب داشته باشیم؟ Blog

برند اپل

چگونه یک برند خوب داشته باشیم؟

لوگو برند و یا هویت شما نیست. طراحی لوگو ، طراحی هویت و نام تجاری همه نقش های مختلفی دارند که همگی یک تصویر درک شده برای یک کسب و کار یا محصول را تشکیل می دهند.

نام تجاری چیست؟ – تصور تصویری عاطفی شرکتی به عنوان یک کل.
هویت چیست؟ – جنبه های بصری که بخشی از برند کلی هستند.
لوگو چیست؟ – یک لوگو با استفاده از یک علامت یا نماد یک کسب و کار را در ساده ترین شکل مشخص می کند.

برای توضیح موارد بالا با جزئیات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

برند مطمئنا  آنچنان یک موضوع روشن نیست – با وجود اینکه کلی کتاب در این باره به چاپ رسیده و منتشر شده است اما با این حال به طور خلاصه نام یک برند را می توان به عنوان یک سازمان ، سرویس یا محصول با یک شخصیت توصیف شده توسط ادراک مخاطب عنوان کرد. در واقع باید بیان شود که یک طراح نمیتواند یک نام تجاری را ایجاد کند ، فقط مخاطب میتواند این کار را انجام دهد. طراح پایه و اساس نام تجاری را تشکیل می دهد .

بسیاری از مردم بر این باورند که یک نام تجاری تنها شامل چند عنصر می شود : برخی رنگ ها  ، برخی از فونتها، لوگو ، شعار و شاید برخی از موسیقی نیز استفاده کنند . در واقع این موضوع بسیار پیچیده تر از این حرفاست.

ایده بنیادی و مفهوم هسته ای یک تصویر شرکتی این است که همه ی اهداف و ارزش های یک محصول را به کل شرکت بازتاب دهد.

برند اپل

به عنوان مثال ، بیایید به شرکت بزرگ و شناخته شده اپل نگاه کنیم . اپل به عنوان یک شرکت ، یک فرهنگ سازمانی انسانی و یک اخلاق قوی شرکتی را طراحی می کند . اپل یک برند عاطفی انسانی است که واقعا با مردم ارتباط برقرار می کند و این ارتباط عاطفی است که برند تجاری آنها را ایجاد می کند.

بزودی در مورد هویت و نام تجاری هم در کنار شما خواهیم بود..

نظرات
adminدرباره نویسنده
بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *