طراحی جلد کتاب | طراحی جلد حرفه ای کتاب Work

طراحی جلد کتاب BOOK COVER

یکی از اصطلاحات رایج درباره کتاب ها این است که (کتاب را با جلد آن قضاوت نکنید) این جمله میتواند تا حدودی درست باشد ، اما در واقع این امر به معنای ایده آلیستی می باشد.
واقعیت صنعت کتاب این است که اکثریت خوانندگان از جلدکتاب استفاده می کنند و جلد ، نقش تعیین کننده ای در خریدن کتاب و لذت بردن مخاطب دارد .
با استفاده ازمیلیون ها کتاب برای خوانندگان اولین انتخاب ، (جلد کتاب) است.
اگر به اندازه کافی قابل توجه نباشد و از (فونت خراب، غیر قابل تحسین، غیر قابل خواندن و یا غیر حرفه ای ) استفاده شده باشد ، بلافاصله خواننده را خاموش می کند.
جلد تنها یک بیلبورد برای این کتاب نیست، بلکه به نوعی نخستین صفحه داستان است، زیرا در اینجا این کتاب می تواند کمی از سبک و روحیه داستان را به مخاطب منتقل کند . جلد تیره با سایه های زیاد می تواند یک وحشت را نشان دهد، در حالی که جلد سفید روشن با ابرها می تواند یک کتاب درسی انگیزشی ارائه دهد. این بسیار مهم است زیرا به احساسات خواننده مربوط می شود و آنها را در یک سطح عمیق تر درگیر می کند و بنابراین به طور بالقوه نه تنها حمایت از فروش کتاب را تضمین می کند، بلکه مرحله ای را برای تعیین اینکه آیا کتاب را دوست دارند یا خیر…
بنابراين، طرح هاي جلد بايد توجه خواننده را جلب كنند، آنها را در سطح عاطفي درك كنند، تنه و سبک كار را پيشنهاد كنند و كيفيت كتاب خود را با كليت و با درنظر گرفتن انتظارات بالقوه فرهنگي خواننده، نشان دهند. این یک وظیفه برجسته است، بدون شک، بهترین فروشنده و معرف کتاب ، جلد آن خواهد بود .

طراحی جلد کتاب

نمونه کار های جلد کتاب Work